Main content

Komory przeładunkowe. Farmacja. Logistyka
Nowości
7 kwietnia 2022

Nowe komory przeładunkowe

Zwiększenie efektywności operacyjnej w logistyce dla farmacji

Po miesiącach przygotowań Pharmalink uruchomił w 2022 roku dwie nowe komory przeładunkowe w Szczecinie i Gdańsku. Nowe magazyny spełniają najwyższe standardy i są zaakceptowane przez Inspekcję Farmaceutyczną. Pozwolą znacznie zwiększyć efektywność operacyjną w tych regionach i utrzymać najwyższą jakość świadczonych usług.

Wszystkie obiekty spełniają rynkowe standardy farmaceutyczne zarówno w przeładunkach, jak i w transporcie, a zasięg działań logistycznych bez trudu obejmuje cały kraj.

Pharmalink posiada obecnie już osiem komór. W każdej z komór Pharmalink znajduje się magazyn dla produktów wymagających zakresu temperatur pomiędzy 15 a 25 stopniami Celsjusza, pomiędzy 2 a 8 stopniami Celsjusza oraz dodatkowo zabezpieczony magazyn dla przesyłek zawierających leki z środkami odurzającymi czy substancjami psychotropowymi. Każdy z magazynów, tak jak hurtownia farmaceutyczna, wyposażony jest m.in. w urządzenia grzewczo-chłodzące, rejestratory temperatury, urządzenia DDD. W każdym z magazynów obowiązują procedury systemu jakości, a ich przestrzeganie weryfikowane jest w corocznych audytach jakości oraz podczas niezapowiedzianych wizyt, m.in. kierownika lub zastępcy kierownika hurtowni. Pomieszczenia komór przechodzą stosowną kwalifikację oraz mapowanie rozkładu temperatur we wszystkich pomieszczeniach, gdzie są czasowo składowane paczki. Standardowy system dostaw w Pharmalink, tj. transport przesyłki z magazynu klienta lub nadawcy do pomieszczeń odbiorcy, realizowany jest z przeładunkiem w komorze lub kilku komorach przeładunkowych wymienionych w zezwoleniu na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej.

W celu optymalizacji transportu i realizacji dystrybucji przesyłek od zleceniodawców oraz tych wydawanych z magazynu hurtowni farmaceutycznej Pharmalink, sortowanie na trasy wahadłowe (i lokalne) odbywa się w Centralnej Komorze Przeładunkowej. W pozostałych komorach przeładunkowych przesyłki sortowane są na trasy lokalne. Do komory przeładunkowej produkty dostarczane są przez kierowców w zamkniętych opakowaniach transportowych lub zbiorczych opakowaniach wytwórcy.

Porozmawiajmy!

Infolinia
800 111 203
E-mail
logistyka@pharmalink.pl