Main content

WMS. TMS. Sorter. Rozwój Pharmalink.
Aktualności
7 stycznia 2023

2023: Rozwijamy się!

Pharmalink wdraża nowe rozwiązania dla firm farmaceutycznych.

Rok 2023 w pełni rozpoczęty. Wraz z nim plany rozwojowe wchodzą w fazę realizacji. Co oznacza nowy rok dla Pharmalink i partnerów spółki? Przede wszystkim silne skupienie na realizacji strategii rozwoju firmy, w której zakres wchodzi kilka kluczowych inwestycji.

Wdrożenie nowych systemów IT: WMS i TMS

Usprawnią one procesy zarządzania gospodarką magazynową i transportami. Co to oznacza w praktyce? WMS (Warehouse Management System) wprowadzi Pharmalink na wyższy (i równocześnie bardziej ekologiczny) poziom procesów magazynowych – od momentu przyjęcia, przez przechowywanie, kompletację, weryfikację, aż po wydanie towarów w sposób cyfrowy. Będzie to możliwe za sprawą automatyzacji i optymalizacji operacji magazynowych. Oznacza to, że system będzie jeszcze lepiej dopasowany do charakteru działalności Pharmalink i pozwoli spółce na monitorowanie, nadzór nad operacjami magazynowymi, a tym samym zwiększenie ich wydajności.

Z kolei TMS (Transportation Management System) to rozwiązanie, które ma wpływ na różne poziomy działalności, od obsługi klienta po efektywność operacyjną. Zadaniem systemu jest wspieranie procesów planowania, monitorowania, rozliczania, a także zarządzania środkami transportu. To pomoc m.in. w optymalizacji tras, komunikacji z klientem, zarządzaniu kierowcami, pobraniu kartą, pełnym statusowaniu przesyłek oraz eliminowaniu ewentualnych ludzkich błędów przy nadawaniu przesyłek.

Nową inwestycją będzie również sorter. Dzięki niemu Pharmalink zautomatyzuje i przyspieszy proces segregacji paczek. Wpłynie to niewątpliwie na ustandaryzowanie większej liczby procesów w tym obszarze oraz usprawnienie codziennej pracy i pełne jej statusowanie.

Optymalizacja magazynów farmaceutycznych

To kolejne przedsięwzięcie, które usprawni codzienną pracę spółki i wpłynie na jej konkurencyjność na rynku. Pierwszy krok Pharmalink już poczynił w tym obszarze uruchamiając nowy magazyn. Jednak to nie koniec usprawnień w tym zakresie. Wyższe regały, układy dopasowane do aktualnych potrzeb oraz więcej miejsca i możliwości przechowywania towarów w specjalistycznych warunkach temperaturowych (2-8°C i 15-25°C) to niewątpliwie kluczowe atuty. Dzięki nowym możliwościom magazynowym otwierają się drzwi do jeszcze szerszej współpracy z nowymi klientami, dla których właśnie takie techniczne względy magazynowe są priorytetem.

Planowane zmiany są efektem stałej obserwacji rynku oraz błyskawicznej reakcji specjalistów Pharmalink na zachodzące na nim zmiany. Zapewnią większe bezpieczeństwo produktów leczniczych oraz wyższy poziom świadczonych usług. Właśnie to pozwala spółce cieszyć się pozycją lidera jakości w obszarze usług logistycznych dla farmacji. Obok nowych planowanych działań pozostają bieżące aktywności, które na co dzień realizuje zespół Pharmalink.

Nawet na chwilę nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie – każdego dnia przyspieszamy, aby w pełni móc realizować naszą misję „Dowozimy Zdrowie”. Wszyscy wiemy, że nasza praca jest społecznie ważna, a my czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo lekowe pacjentów.

Porozmawiajmy!

Infolinia
800 111 203
E-mail
logistyka@pharmalink.pl