Main content

CSR. Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dowozimy Zdrowie
Aktualności
17 kwietnia 2023

Pharmalink odpowiedzialny społecznie!

Nasz strategiczny projekt CSR „Dowozimy Zdrowie” oraz zajęcia z jogi skierowane do pracowników zostały wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Inicjatywy zostały zakwalifikowane kategoriach: „Praktyki w zakresie pracy” oraz „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, „Dowozimy Zdrowie” to akcja społeczna, która zakłada bezpłatne dostarczanie soków do dzieci chorych onkologicznie. Tygodniowo do Oddziałów Onkologicznych i Hematologicznych Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łodzi dowożonych jest 312 soków tygodniowo. Dlaczego to robimy? Bo wiemy, że dzięki takiej porcji witamin organizm ma więcej energii do walki z chorobą. A dodatkowo codziennie dostajemy piękną nagrodę w postaci szerokich dziecięcych uśmiechów.

Z kolei zajęcia z jogi to aktywność wprowadzona w 2022 roku. Skierowana jest do naszych pracowników, którzy chcą zadbać o swoje dobre samopoczucie i sprawne ciało. Pomagają poprawić nastrój i zredukować stres. To świadomy relaks połączony jest z praktyką uważności dotyczącej: ciała, oddechu, myśli oraz emocji.  Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną joginkę i odbywają się dwa razu w tygodniu po godzinach pracy w siedzibie firmy przy ul. Gillette 1 w Łodzi.

Dzięki zajęciom Pharmalink potwierdza po raz kolejny fakt, że zdrowie jest wpisane w DNA firmy.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” publikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 21. edycji zaprezentowano 1705 działań podjętych przez 272 firmy.

Zapraszamy do lektury całego raportu FOB: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2022/

Opisy naszych dobrych praktyk znajdziecie na stronach:

  • str. 157 – zajęcia z jogi,
  • str. 258 – projekt „Dowozimy Zdrowie”.

Porozmawiajmy!

Infolinia
800 111 203
E-mail
logistyka@pharmalink.pl