Main content

Covid-19. Szczepionki. Transport. Bezpieczeństwo. Dystrybutor
Aktualności
15 lutego 2021

Szczepionki Covid-19: Pharmalink wspiera Narodowy Program Szczepień

Pharmalink operatorem logistycznych dla szczepionek COVID-19

Wynalezienie szczepionki, która mogłaby powstrzymać rozwój pandemii Covid na świecie, było celem na którym koncentrowały się działania wszystkich kluczowych firm farmaceutycznych i ośrodków badawczych w ostatnim roku. Teraz, kiedy posiadamy skuteczne i bezpieczne szczepionki, kluczowa staje się jej sprawna dystrybucja. W Polsce powstał Narodowy Program Szczepień, który w zorganizowany i zaplanowany sposób ma przeprowadzić najważniejszą narodową akcję szczepienną ostatnich lat. Częścią tego programu zostały Spółki Grupy Pelion: Urtica oraz Pharmalink, które od kilku miesięcy współpracują z Agencją Rezerw Materiałowych (ARM) i Ministerstwem Zdrowia (MZ) w dystrybucji szczepionek na grypę.

Ta współpraca potwierdziła profesjonalizm naszych spółek, i jednocześnie pozwoliła na odpowiednie przygotowanie się do obsługi logistycznej tak odpowiedzialnego zadania jakim jest walka z pandemią Covid.

Na czym polega rola dystrybutora szczepionek?

Pharmalink, jako doświadczony i wyspecjalizowany operator w dostawach leków w zimnym łańcuchu, odpowiedzialny jest za logistykę szczepionki, której przechowywanie i transport wymaga zachowania restrykcyjnych warunków temperatury. Wraz ze szczepionkami do każdego wskazanego przez ARM punktu dostarczane są również wszystkie niezbędne akcesoria.
Pracownicy Urtiki natomiast, poprzez dedykowaną infolinię kontrolują i weryfikują zapotrzebowania złożone przez szpitale węzłowe i punkty szczepień. Wszystko po to, aby bezpiecznie i sprawnie dostarczyć odpowiednie ilości szczepionek.

Jak wygląda droga szczepionek do szpitali?

Wszystkie uprawnione i wpisane do bazy MZ punkty szczepień, składają zamówienia na odpowiednią ilość dawek szczepionki. Do czwartku zamówienia wpływają na elektroniczną platformę MZ, a następnie są przesyłane do Urtiki i Pharmalinku, gdzie następuje proces potwierdzania i weryfikacja złożonych zapotrzebowań. W niedzielę pracownicy Pharmalink rozpoczynają kompletację i dystrybucję szczepionek, tak aby każdy punkt w ciągu kolejnych 120. godzin mógł wykorzystać wszystkie zamówione i rozmrożone dawki.


Urtica oraz Pharmalink otrzymali wyjątkowo odpowiedzialną rolę. Zaszczepienie całego społeczeństwa to długotrwały proces. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników szczepionki codziennie docierają do kolejnych osób i jesteśmy bliżej osiągnięcia celu jakim jest pokonanie pandemii i powrót do życiowej normalności.

Porozmawiajmy!

Infolinia
800 111 203
E-mail
logistyka@pharmalink.pl